عکس کاور پرنده آبی
b1
خانه » تست شخصیت‌شناسی پرنده آبی!

تست شخصیت‌شناسی پرنده آبی!

b3

این تست از کتاب «کوکولوژی» اثر «تاداهیاکو ناگاوو» و «ایسامو سایتو» که بازی‌های جذاب و سرگرم‌کننده خودشناسی و روان‌شناسی را دربردارد، انتخاب شده. این کتاب توسط چکاد سرامی و شاهین دهقان ترجمه شده است.

کوکولوژی (kokology) ترکیب دو واژه کوکورو (kokoro) به معنای ذهن، روح و احساسات در زبان ژاپنی و لوژی (logia) به معنای شناختن و مطالعه به زبان یونانی است.

مطالب و مباحث این کتاب برای هر فردی در سنین مختلف جذاب خواهد بود و به همین دلیل یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در دو کشور آمریکا و ژاپن بوده است.

پرنده آبی

روزی پرنده‌ای آبی رنگ ناگهان از پنجره وارد اتاق شما می‌شود و در آنجا به دام می‌افتد. چیزی در این پرنده شما را به خود جذب می‌کند و تصمیم می‌گیرید آن را نگه دارید.

پرنده زرد

اما روز بعد در عین شگفتی متوجه می‌شوید رنگ پرنده از آبی به زرد تغییر کرده است.

پرنده قرمز

این پرنده استثنایی دوباره تغییر رنگ می‌دهد و در صبح روز سوم به رنگ قرمز روشن در می‌آید.

پرنده سیاه

و در روز چهارم سیاه رنگ است.

پرنده‌ای که در اتاق شما به دام افتاد، نماد خوشبختی است، اما ناگهان تغییر رنگ داد و در شما دلهره و اضطرابی نسبت به ناپایداری خوشی و شادمانی به وجود آورد. عکس العمل شما در این وضعیت نشان دهندهٔ پاسخ شما به مشکلات و بلاتکلیفی‌ها در زندگی واقعی است.

1- کسانی که گفتند پرنده سیاه باقی می‌ماند

دیدگاهی بدبینانه دارند. آیا شما باور دارید اوضاع هیچ وقت بهبود نمی‌یابد؟ به یاد داشته باشید همیشه پایان شب سیاه، سپید است.

2- کسانی که گفتند پرنده دوباره آبی می‌شود

خوش بین هستند. شما باور دارید زندگی ترکیبی از خوب و بد است و مقابله کردن و سرسختی نشان دادن در برابر این واقعیت سودمند نیست. مشقات و ناملایمات را با خونسردی می‌پذیرید و اجازه می‌دهید زندگی روال طبیعی خود را طی کند. این دیدگاه باعث می‌شود از تلاطم ناملایمات و سختی‌ها با موفقیت بیرون آیید.

3- کسانی که گفتند پرنده سفید می‌شود

در برابر فشارهای زندگی مصمم و خونسردند. شما در زمان بحران وقت خود را در تردید و دودلی تلف نمی‌کنید. اگر وضعیت بغرنج شود ترجیح می‌دهید جلوی ضرر را بگیرید و به دنبال راه دیگری برای رسیدن به هدفتان می‌گردید و در غم و اندوه گرفتار نمی‌شوید. این روش محتاطانه بدین معنی است که اوضاع بطور طبیعی بر وفق مراد شما پیش خواهد رفت.

4- کسانی که گفتند پرنده طلایی می‌شود

بی‌باک و نترس هستند. شما معنی بحران را نمی‌دانید. برای شما هر بحرانی، یک فرصت است. این جمله ناپلئون که گفته است «غیر ممکن...، این واژه فرانسوی نیست» درمورد شما صدق می‌کند. اما مواظب باشید این اعتماد به نفس زیاد، مرز بین شجاعت و حماقت را از بین نبرد.

55 ratings4.5/5
منبع فارسیآریایی جوان

منبع خارجیYellow Light

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
Sadra Ebrahimi
عضو

خصوصیات خودم ممنون دقیق بود

bahar
مهمان
bahar

واقعا باحال بود،دوست دارم این کتاب رو بخونم

آتوسا
مهمان
آتوسا

بااااحال بود مرسی heart heart heart heart heart heart heart

b1
error: Alert: Content is protected !!