عکس کاور غول‌پیکر (8)
b1
خانه » شایعه کشف اسکلت های غول پیکر انسان!

شایعه کشف اسکلت های غول پیکر انسان!

b3

اخیراً در یکی از مناطق جنوب شرقی عربستان، کاوشگران گاز بقایای اسکلت انسانی را در اندازه خارق العاده پیدا کردند.

غول‌پیکر (8)

بیابان مورد نظر را یک چهام خالی یا به عربی ربع الخالی می‌نامند. [به این معنی که اگر شبه جزیرهٔ عربستان را به چهار بخش قسمت کنیم، یک چهارم آن را این بیابان شامل می‌شود.]

غول‌پیکر (1)

کشف مذکور را گروه کاوشگر آرامکو انجام داده است.

در قرآن کریم خداوند می‌فرماید مردم خارق‌العاده‌ای را خلق کرده که تا به حال مانند آن را خلق نکرده است.

این قوم به نام عاد نامیده می‌شدند که برای آنها پیامبری به نام هود فرستاده شد.

آن‌ها خیلی بلند، بزرگ و خیلی نیرومند بودند. چنان بودند که می‌توانستند بازوهایشان را اطراف یک تنه درخت بگذارند و آن را از ریشه بکنند.

غول‌پیکر (13)
خود عربستانیها این مقیاس را هم به متن اضافه کردند

تعدادی از این مردم قدرت خود را علیه خداوند و پیامبر او صرف کردند و خداوند همه آنها را که پا را از فرمان او فراتر نهاده بودند، گرد آورد.

در نتیجه به دلیل نافرمانی،‌ خداوند آنها را نابود ساخت.

ارتش سعودی منطقه را تحت حفاظت دارد و هیچکس به‌جز کارکنان آرامکو حق ندارد وارد آن شود.

غول‌پیکر (2)
استخوان‌هایی که در عکس می‌بینید متعلق به نوعی ماموت است اما این را فقط افراد متخصص می‌فهمند

این مکان به شکل مخفی و پنهان، حفاظت و نگهداری می‌شود اما یک هلیکوپتر نظامی ارتش سعودی تعدادی عکس هوایی از منطقه گرفته است که یکی از عکس‌ها از طریق اینترنت به بیرون نشت کرده.

شاید همانطور که حس کرده باشید این خبر مشکل داشته باشه یا خیلی باور نکردنی به نظر بیاید. حق با شماست، این خبر شایعه‌ای هست که در اکثر سایت‌های داخلی و خارجی به چشم می‌خورد.

این عکس توسط این سایت در این لینک پست شده بود. این سایت ۷ سال پیش مسابقه‌ای (لینک نتیجه مسابقه) بر پا می‌کند تا ببیند چه کسی می‌تواند یک عکس واقعی باستان‌شناسی را با استفاده از برنامه‌های ادیت دیجیتال دستکاری و به واقعی‌ترین شکل ممکن نشان دهد.

نسخه اصلی این عکس در حقیقت یک عکس واقعی بود که از یک محل حفاری کنار پارک هاید در نیویورک گرفته شده بود. جایی که دانشمندان مشغول حفاری یک اسکلت ماستدن، نوعی ماموت بودند.

غول‌پیکر (14)
اصل تصویر

غول‌پیکر (8)

کمی بعد کسی با ترکیب آیاتی اسلامی - مطالبی درباره قوم عاد و هود پیامبر با عکسی که در سایت اولیه بود، خبری به ظاهر واقعی ساخت و این خبر را در سایت خبری بنگلادش به چاپ رسانید.

+- پس بقیه عکس‌ها از کجا آمدند؟

اما این تمام ماجرا نبود. در سال ۲۰۰۷ بلاگی مطلبی چاپ کرد با این عنوان: اسکلتی شبیه به قاتوتکاچا پسر بیما کشف شد (لینک پست بلاگ) و از همین شایعه استفاده کرد. با این تفاوت که محلی که در مطلب اولی عربستان ذکر شده بود را به هند تغییر داد. به همراه اضافه کردن عکسهای بیشتر.

غول‌پیکر (3) غول‌پیکر (4) غول‌پیکر (5) غول‌پیکر (6)

در سال ۲۰۱۰ شایعه دوباره با عکسهای بیشتری تکرار شد.

غول‌پیکر (9) غول‌پیکر (11) غول‌پیکر (12) غول‌پیکر (10)

مثلاً این عکس آخری که مشاهده می‌کنید در سال ۱۹۹۳ گرفته شده و مربوط به حفاری استخوانهای دایناسوری توسط دانشگاه شیکاگو در نیجریه هست که بعداً کسی عکس جمجمه بزرگی به اون اضافه کرده. در عکس با کادر آبی رنگ مشخص شده.

غول‌پیکر (7)

و مطلب غلط اولیه همچنان از طریق ایمیلها و سایتها دست به دست می‌شود.

128 ratings4/5
منبع خارجیSnopesBiblioteca Pleyades

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
حسین
مهمان
حسین

و این است نتیجه سال ها فریب دادن بشر
نیاکان ما چه آدمای پستی بودن ک به حرفای بی منطقشون باور داشتن😂💔

علی
مهمان
علی

وقتی خدا بهمون مغز داده چرا باید به نوشته هایی که معلوم نیست از کجاست اعتماد کنیم؟

Saaed
مهمان
Saaed

اینی که شما میگی شایعه چیزیه که سازمان سیا میخواد .واقعیت داره و با سند ودلیل در قران از وجودش گفته شده.
مستند the arrivall روببینید
دربخشی از مستند به درستی یا نادرستی این بحث پرداخته شده
ولی بدونید که شایعه نیست
و کلام خدا حق است

ماهان عبدالملکی
عضو

نمیدونم چرا در دو عکس اخر اونی که تو معدن بود و اون یکی هردو یه دندون ندارن

راشد
مهمان
راشد

چون پیام خداست پس صد درصد درسته؟؟
پس یعنی زن هم از دنده مرد ساخته شده؟ کوهها مانند مبخ در زمینن؟ آسمان ۷ طلقست؟
خورشید دور زمین می چرخه؟ یارو تو شکم نهنگ زندگی می کرده؟ مگه پینوکیو بوده؟

دوست گرامی مغز رو اکبند نگه ندارین لطفا

کمی تفکر چیزی ازتون کم نمی کنه

یلدا
مهمان
یلدا

از کجا معلوم خدا اینو گفته باشه؟؟مدرکی وجود داره ک قران واقعا کتاب خدا بوده؟؟؟

سلیمان رستمی
مهمان
سلیمان رستمی

سلام. قدیمی ترین نسخه خطی قرآن که در کتاب خانه دانشگاه توبینگن آلمان پیدا شد و اتفاقاً بی بی سی هم ازش یک گزارش تهیه کرد که در گوگل شاید باشه سه تکه یک سانتی متری از کتاب قرآنی که در کتاب خانه توبینگن پیدا شده بود رو آزمایش کردن و مشخص شد که این کتاب در سال های بین ۶۵۰ تا۶۷۰ میلادی نگارش شده و در آخر گزارشی که بی بی سی تهیه کرده بود آقای میشائیل هارکس (مدیر پروژه تحقیقات درباره قرآن)میگه متن این نسخه قدیمی قرآن همین متن قرآن امروزی و این قرآن اثبات میکنه قرآنی که… بیشتر بخوانید »

امیر
مهمان
امیر

تا حالا بالای کوه نرفتی نفست بگیره؟

Sabori
مهمان
Sabori

خیلی پست فتریتی راشدکجا تو قرآن این حرف ها رو زده از خودت در آوردی یا زیادی احمقی بدون اطلاعات از این ور اونور شنیدی بدون مدرک طوطی وار تکرار میکنی تو قرآن گفته کوه ها را برای تعادل زمین آفریدیم و برای به وجود آمدن آب و هوای مخطلف و گفتی کوه ها و زمین در آسمان مانند ابری در حال حرکتند ولی شما متوجه حرکت آن نمیشید منظورش حرکت جوی زمین به دور خودش و دور خورشیده و گفته زمین و غیره بر روی مداری در حال حرکتند هیچ جای قرآن نگفته زن از دنده مرد درست شده… بیشتر بخوانید »

ن د
مهمان
ن د

حتی اگر چنین شیوه ای از آفرینش حوا را بپذیریم، هیچ مشکلی در رشد و تعالی انسانی و معنوی بانوان وجود نخواهد داشت.( اسلام کوئست ) اینقدر اینا پرو احمق هستن که میگه اگه اینجوری هم باشه هیچ مشکلی نداره .
حالا از دنده بوجود اومدنش رو بزاریم کنار اینم خیلی مسخرست آدم رو با گل درست کرده بعد یکم گل اضافه اومده از آدم (خخخ) بعد با اونا حوا رو درست کرده . یعنی اینا رو به یه خردسال هم بگی از خنده روده بر میشه .

Hossein
مهمان
Hossein

چقدر پوک مغزی متاسفانه!!

سلیمان رستمی
عضو

در کدام آیات قرآن گفته شده زن از دنده مرد درست شده چدا دروغ می گید در کتاب تورات همچین چیزی گفته شده نه قرآن خدا فقت کوها رو به میخ تشبیه کرده منظور از آسمان به احتمال زیاد عالم به احتمال زیاد منظور از هفت آسمان هفت عالم متفاوت کجای قرآن گفته شده خورشید دور زمین می چرخیده بله طرف درون شکم نهنگ زندگی می کرده چون شما به معجزه اعتقاد نداری این مسأله رو درک نمی کنی

سلیمان رستمی
عضو

من حرف خودم اصلاح میکنم ما چند عالم داریم یکی از اون عالم ها همین عالم ماست که از هفت آسمان تشکیل شده که ما فقط آسمان اول که الان توش هستیم می بینیم که همین زمین و سیارات و ستارگانی که می بینیم جزو آسمان اول هستند (که ممکنه در همین آسمان اول هم تنها نباشیم(موجودات فضایی)وموجوداتی در کنار ما زندگی کنند)درمورد این که منظور از اون هفت آسمان چیه مفساران مطالب مختلفی گفتند.

دانیال
مهمان
دانیال

هرچی در قرآن آمده قطعا حقیقت داره ، اما علم بشر تا کنون فقط اندکی از آن را یافته است .

ن د
مهمان
ن د

شما نمونه یک انسان حقیر هستی

اسماعیل
مهمان
اسماعیل

شما مغزتون رو آکبند نگه داشتید. تو قرآن نگفته خورشید به دور زمین می چرخه بلکه گفته زمین به دور خورشید میچرخه گفته زمین و ماه هر کدوم در مدار خودشون در چرخش هستن و یحث کروی بودن زمین مطرح شده که گفته شده پروردگار دو مشرق و دو مغرب و آنچه بین آندوست بحث انفجار بینگ بانگ اومده که تو این چند سال اخیر کشف شده بحث گسترش پیدا کردن سیارات و کهکشان ها از موقع انفجار بینگ بنگ اومده که اون هم تو این چند سال کشف شده و خیلی چیزهای دیگه که نمیشه همش رو اینجا بگم… بیشتر بخوانید »

حسین
مهمان
حسین

واقعا که نادونی

الیاسs
مهمان
الیاسs

حیف نادون اینا دیگه رد دادن خخخ

b1
error: Alert: Content is protected !!