کاور ۱۰ تا از توالت‌های عجیب جهان! (2)
b1
خانه » ۱۰ تا از عجیب‌ترین توالت های جهان!

۱۰ تا از عجیب‌ترین توالت های جهان!

b3

در سراسر جهان، توالت‌ ها به اشکال مختلف وجود دارند. نوع توالت و شیوهٔ استفاده از آن به فرهنگ مردم آن کشور بستگی دارد. با ما همراه باشید تا برخی از عجیب‌ترین توالت‌های جهان را به شما معرفی کنیم.

توالت، یکی از نیازهای اصلی بشر است. اما اگر فکر می‌کنید که در سرتاسر جهان همهٔ مردم به یک شیوه این نیاز خود را برطرف می‌کنند، کاملاً در اشتباه هستید. در سراسر دنیا توالت‌ها به اشکال مختلف وجود دارد که برخی از آن‌ها واقعاً عجیب‌وغریب هستند.

10- ژاپن

ژاپن

در ژاپن، توالت‌های عمومی معمولاً دستمال توالت ندارند. شما باید برای خشک کردن دست‌هایتان با خودتان دستمال ببرید. همچنین هنگامی که می‌خواهید به توالت بروید رسم است که دمپایی‌های خود را عوض کنید؛ شما نباید دمپایی‌هایی را که هر روز در خانه می‌پوشید، در توالت نیز استفاده کنید. ژاپن به داشتن توالت‌هایی با فنّاوری بالا شهرت دارد. مثل داشتن صندلی‌های حرارتی، فواره‌های آب و پخش موسیقی‌های مختلف.

9- ترکیه

ترکیه

توالت‌های ایرانی در ترکیه بسیار رایج هستند. این نوع توالت‌ها به «توالت ترکیه» نیز شهرت دارند. هنگام استفاده از این توالت‌ها صورت شما روبروی دیوار قرار می‌گیرد. بعد از استفاده از این توالت‌ها به‌دنبال دستمال توالت نگردید. برای تمیز کردن، با دست چپ خود از آب استفاده کنید. اگر این توالت‌ها دستمال توالت داشته باشند، آن‌ها را برای تمیز کردن نگذاشته‌اند. این دستمال‌ها به‌منظور خشک کردن دست‌ها بعد از تمیز کردن با آب است.

8- انگلیس

انگلیس

لندن اولین شهری در انگلیس است که توالت‌های عمومی را راه‌اندازی کرد. در آن زمان مردم برای استفاده از توالت‌های عمومی پول پرداخت می‌کردند و امروزه نیز این رسم وجود دارد. در لندن پیدا کردن توالت عمومی بسیار مشکل است و اغلب این توالت‌ها کثیف و استفاده از آن‌ها مستلزم پرداخت پول است. وحشیگری و آسیب رساندن به بنا یکی دیگر از مشکلات اصلی توالت‌های عمومی است.

7- هند

هند

امروزه استفاده از توالت به سبک نشستهٔ غربی در هند بسیار رایج شده است اما هیچ جا نمی‌توانید دستمال توالت پیدا کنید. بیشتر توالت‌ها یک سطل دارند. سطل را از آب پر کرده و برای تمیز کردن خود از آن استفاده کنید. توالت‌های عمومی زیباتر برای راحتی شما اسپرهای دستی دارند.

6- سنگاپور

سنگاپور

گردشگران می‌دانند که سنگاپور یک کشور بسیار تمیز است و توالت‌های عمومی آن از این امر مستثنا نیستند. به همین دلیل است که در سنگاپور تمیز نکردن توالت خلاف قانون است. در سراسر کشور پلیس مخفی وجود دارد بنابراین سعی کنید بدون تمیز کردن توالت آنجا را ترک نکنید، در غیر این صورت جریمه می‌شوید.

5- تایوان

تایوان

در تایوان هنگامی که کارگر خانم برای تمیز کردن توالت وارد می‌شود، نگران نشوید. بیشتر کارگرانی که در توالت‌ها کار می‌کنند خانم هستند و هنگامی که شما در توالت هستید آن‌ها با خیال راحت و بدون هیچ دودلی برای تمیز کردن توالت‌ها وارد می‌شوند! اگر از دستمال استفاده می‌کنید آن را در توالت نیندازید. سیستم تخلیه شکننده است پس بهتر است دستمال را در سطل آشغال بیندازید. آن‌ها دستمال هستند نه دستمال توالت‌های رولی که شما به آن عادت دارید.

4- چین

چین

مردم چین مانند بیشتر کشورهای شرقی از توالت‌های ایرانی استفاده می‌کنند. حریم خصوصی توالت‌های عمومی چین بسیار کم است. در یک مکان ممکن است چندین توالت وجود داشته باشد و توالت‌ها معمولاً برای استفادهٔ آقایان و خانم‌ها مشترک است.

3- هلند

هلند

توالت‌های عمومی آمستردام مکانی کاملاً سرپوشیده نیست. شما می‌توانید هرجایی آن‌ها را پیدا کنید. توالت‌های عمومی در شهرهای بزرگ هلند رایج هستند.

2- مالزی

مالزی

تفکیک جنسیتی در توالت‌های عمومی مالزی وجود ندارد اما نمازخانه‌های آن برای آقایان و خانم‌ها جدا هستند، پس وقتی به این کشور می‌روید آن‌ها را با هم اشتباه نگیرید. توالت‌های این کشور خیس هستند چون بعد از استفاده از آن‌ها باید با شلنگ خود را تمیز کنید. روشویی‌ها (گاهی اوقات فقط شیر آب) اغلب دقیقاً کنار توالت‌ها قرار دارند و برای تمیز کردن توالت آب از این شیرها می‌آید. برای شستشو از آن استفاده کنید و راجع آن حتی دیگر فکر هم نکنید.

1- آلمان

آلمان

در آلمان توالت‌های فرنگی بسیار رایج است. این نوع توالت‌ها فقط در آلمان متداول است و قبل از این که سیفون را بکشید، باید با صحنه‌ای بسیار چندش‌آور مواجه شوید!

80 ratings4.1/5
منبع فارسیکجارو

منبع خارجیAllDay

مسعود صفایی

مسعود صفایی

سلام. مسعودم فارغ التحصیل ارشد متالورژی از دانشگاه علم و صنعت. در کنار وب گردی و کارهای حوزه وب، به تماشای فیلم و مسابقات فوتبال تیم های محبوبم هم علاقه دارم.

b2
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
احلام
مهمان
احلام

من توالت ایرانی رو ترجیح میدم بهداشتی تره bigsmile

رامین ، تهران ، جردن
مهمان
رامین ، تهران ، جردن

بله ولی واقعا توالتهای ایرانی یا اسلامی معایب زیادی داره و توالتهای فرنگی این معایب رو پوشش داده و اینکه خیلی قدیم مردم ایران از دوتا سنگ برای این قضیه استفاده می‌کردند ک در کنارهم با فاصله میگذاشتن و روی آنها مینشستن بخاطر همین گفته میشه سنگ توالت

حسین
مهمان
حسین

عزیز خود دانشمندان غربی میگن استفاده از توالت فرنگی به دلیل دفع نامطلوب مواد زائد برای بدن ضرر داره و بهتره هنگام استفاده پای خود را روی صندلی بگذاریم که همون توالت ایرانی خودمون میشه .

حسین
مهمان
حسین

بعد مگه شما آریایی نبودید .
چی شد ؟
کوروش یادتون رفت ؟
ایران که تمدنی ۲۵۰۰ ساله داشت .

حسین
مهمان
حسین

عمو جون توالت اسلامی هم نداریم .
الکی کلمه نساز .

۱۲۳
مهمان
۱۲۳

سلام عکس توالت سنگاپور و انگلیس برای من نیومد
یا شاید شما عکسشو نداشتین و نگذاشتین ولی هم خوب بود هم بد uneasy

مبین
مهمان
مبین

با تشکر ولی درمورد زبان آلمانی که نوشتین آلمان اقتصادچهار دنیاست نه سوم

احمد
مهمان
احمد

لطفاً از نویسندگان استفاده کنید که اقلام چند مورد تجربه سفر به کشور های مختلف را داشته باشند.
این مقاله هیچ مطلب صحیح نداشت

امیر
ادمین

این مقاله برای سایت ALLday هست. فکر کنم شما انتظار دارید نویسنده بفرستیم کشورهای دیگه، از توالت ها براتون گزارش کار کنیم؟ uneasy facepalm mindblown-alt

Sadra Ebrahimi
عضو

خب لابد انتظار داره دیگه

b1
error: Alert: Content is protected !!