کاور زیستگاه ملی ولونگ
b1
خانه » ۱۰ مقصد عالی برای تورهای تماشای خرس ها!

۱۰ مقصد عالی برای تورهای تماشای خرس ها!

b3

۸ گونه خرس در قاره‌های آمریکای شمالی، جنوبی، اروپا و آسیا وجود دارند. برخی از گونه‌ها می‌توانند برای انسان خطرناک باشند، مخصوصاً در مناطقی که آنها توسط مردم مورد استفاده قرار می‌گیرند. تمامی خرس‌ها از نظر فیزیکی قدرتمند هستند و توانایی حمله به یک شخص را دارند اما در بیشتر قسمت‌ها آنها سعی می‌کنند از انسان‌ها دوری کنند. گاهی اوقات ممکن است تماشای این حیوانات عظیم‌الجثه بدون راهنما امکان‌پذیر باشد اما بیشتر اوقات تماشای خرس‌ها در تورهای اکتشافی امن‌تر و تجربه موفق‌تری در زیست‌گاه‌های طبیعی می‌باشد. در اینجا بررسی کلی بر روی بهترین مقصدها برای مشاهده خرس‌ها وجود دارد.

10-  کوه‌های پی آترا کریولوئی (Piatra Craiului Mountains)

10کوه های پی آترا کریولوئی

با حدود ۴۵۰۰ خرس، رومانی دارای بیشترین جمعیت خرس در اروپا می‌باشد. در حالی که بسیاری از اپراتورهای تور برای تماشای خرس در رومانی تبلیغ می‌کنند، در واقع تماشای خرس وحشی بسیار دشوار است و شاید کلمه جستجوی خرس بهتر باشد. یک جای خوب برای تماشای خرس رشته‌کوه‌های پی‌آتراکریولوئی در کارپاتیَن جنوبی (Southern Carpathians) می‌باشد. طیف وسیعی از رشته‌کوه در یک پارک ملی گنجانده شده‌است. زارنِستی (Zărneşti) شهری مهم برای بازدید از این پارک ملی می‌باشد.

9- جزیره دریایی (Admiralty Island)

9جزیره دریایی

جزیره دریایی در سواحل آلاسکا پن هندل (Alaska Panhandle) قرار دارد و محل زندگی بالاترین تراکم خرس قهوه‌ای در شمال آمریکا می‌باشد. برآورد می‌شود که ۱۶۰۰ خرس قهوه‌ای در این جزیره زندگی می‌کنند، بیش از کل ۴۸ ایالت پایین، و افزون بر نزدیک به سه به یک از ساکنان جزیره دریایی. بسیاری از قسمت‌های این جزیره توسط مناطق بیابانی حفاظت شده اشغال شده‌است. پوشش گیاهی جنگل انبوه، زیست‌گاه ایده‌آلی را برای خرس‌های قهوه‌ای و سیاه و دیگر حیوانات مانند گوزن و عقاب فراهم می‌کند.

8- جزیره ورانگل (Wrangle Island)

8جزیره وارنگل

جزیره ورانگل یک جزیره کوهستانی واقع در بالای مدار قطب شمال می‌باشد. ماموت‌های پشمالو، شناخته‌شده‌ترین جمعیت ماموت، تا ۱۷۰۰ سال پیش از میلاد در اینجا زنده بودند. با این حال با توجه به منابع غذایی محدود، آن‌ها از ماموت‌های معمولی کوچکتر بودند. جزیره ورانگل دارای بالاترین سطح تنوع زیست‌محیطی در قطب شمال است. این جزیره دارای بزرگ‌ترین جمعیت شیرماهی اقیانوس آرام و بالاترین تراکم خانه خرس قطبی (غارهای برفی) می‌باشد.

7- زیست‌گاه ملی طبیعت وُلونگ (Wolong National Nature Reserve)

7زیستگاه ملی ولونگ

زیست‌گاه ملی طبیعت وُلونگ، منطقه‌ای حفاظت‌شده در مرکز چین است. همچنین این زیست‌گاه محل زندگی گونه‌های در معرض خطر بسیاری مانند پانداهای قرمز، میمون‌های طلایی و گوزن سفید می‌باشد. با این حال معروف‌ترین موجودات در پارک ۱۵۰ پاندای غول‌پیکر در معرض خطر می‌باشند. پاندای غول‌پیکر نوعی خرس در معرض خطر است، تنها ۱۵۰۰ عدد در حیات‌وحش. با توجه به زلزله ماه مه ۲۰۰۸، در حال حاضر مرکز پاندای وُلونگ به روی عموم بسته است. بسیاری از پانداها به مرکز وابسته Bifengxia در خارج از شهر یاآن (Ya’an) منتقل شدند.

6- خلیج کوچک شوالیه (knight Inlet)

6خلیج کوچک شوالیه

خلیج کوچک شوالیه در بخش جنوبی جنگل انبوه خرس بزرگ که درست از ۱۲۵ مایلی شمال ونکوور شروع می‌شود قرار دارد و شامل برخی از محبوب‌ترین مقصدهای تماشای خرس خاکستری می‌باشد. اینجا یکی از معدود مکان‌های شمال آمریکاست که به طور معمول در آن حیوانات در تعداد زیاد به طور انفرادی جمع‌آوری شده‌اند. در طول پاییز مشاهده گرفتن ماهی قزل‌آلا توسط خرس‌ها از دو مکان امن مشرف به کانال تخم‌ریزی ماهی‌ها انجام می‌شود و دیدن نیم‌دوجین خرس در حال رقابت برای گرفتن ماهی غیر عادی نمی‌باشد.

5- زیست‌گاه طبیعت کرُنُت‌اسکای (Kronotsky Nature Reserve)

5زیستگاه ملی کرنت اسکای

زیست‌گاه طبیعت کرُنُت‌اسکای در ساحل شبه‌جزیره کامچاتکا (Kamchatka Peninsula) قرار دارد که در آن تورهای تماشای خرس به طور فزاینده‌ای محبوب واقع شده‌اند. کرُنُت‌اسکای اغلب به دلیل ترکیب آتشفشان‌ها و آبفشان‌ها، سرزمین آتش و یخ نامیده می‌شود. این زیست‌گاه دارای بیش از ۷۰۰ گونه خرس قهوه‌ای است، که بزرگترین‌ها در جهان هستند و می‌توانند تا ۵۴۰ کیلوگرم رشد کنند. خرس‌ها در این زیست‌گاه اغلب در رودخانه‌های ماهی قزل‌آلا با هم روبه‌رو می‌شوند و می‌توانند آزادانه با یکدیگر معاشرت کنند.

4- پارک ملی دنالی (Denali National Park)

4پارک ملی دنالی

پارک ملی دنالی در ایالت آلاسکا واقع شده‌است و شامل کوه مک کینلی، بلندترین کوه در شمال آمریکا می‌باشد. کلمه دنالی در زبان بومی به معنی بلند می‌باشد و اشاره به کوه مک کینلی دارد. دنالی محل زندگی جمعیت سالم خرس‌های خاکستری و سیاه می‌باشد. انواع زغال‌اخته‌ها و توت‌های وحشی در این مناظر رشد می‌کنند و بخش عمده‌ای از غذای خرس‌ها را تأمین می‌کنند. با وجود تراکم زیاد خرس‌ها در دنالی، تلاش جنگل‌بانان برای آموزش به گردشگران در مورد اقدامات پیشگیرانه تا حد زیادی خطرها را کاهش می‌دهد.

3- تور تماشای خرس قطبی سوالبارد (Svalbard Polar Bear Safari)

3تور تماشای خرس قطبی سوالبارد

مجمع‌الجزایر سوالبارد واقع در نیمه‌راهی بین خشکی نروژ و قطب شمال می‌باشد. خرس‌های قطبی نماد و یکی از جاذبه‌های اصلی توریستی سوالبارد می‌باشند. سوالبارد و سرزمین فرانتس جوزف (Franz Joseph) (مجمع‌الجزایر روسیه در شرق) یک جمعیت مشترک از ۳۰۰۰ خرس قطبی را به اشتراک گذاشتند. جزیره‌های کنگ کارلس (Kong Karls) بزرگ‌ترین تراکم خرس قطبی را در سوالبادر دارند اما به روی گردشگران بسته شده‌اند. خرس‌های قطبی می‌توانند بسیار غیر قابل پیش‌بینی باشند و به مراتب خطرناک‌تر از خرس‌های قهوه‌ای در اروپا هستند. در حالی که اینجا حفاظت شده‌است، هرکسی خارج از این محل به عنوان آخرین چاره در حمله خرس باید یک تفنگ با خود داشته باشد. بنابراین بهترین راه، استفاده از تورهای سازمان‌یافته تماشای خرس می‌باشد.

2- پارک ملی کاتمائی (Katmai National Park)

2پارک ملی کاتمائی

کاتمائی یک پارک ملی در جنوب آلاسکا است. کاتمائی یکی از مقصدهای برتر تماشای خرس قهوه‌ای در جهان می‌باشد. اخیراً در یک سند بیش از ۲۰۰۰ خرس قهوه‌ای در این پارک ثبت شده‌است. احتمالاً خرس‌ها در آبشار بروکس (Brooks Falls) جایی که برای گرفتن ماهی قزل‌آلا می‌آیند جمع می‌شوند. در این پارک ملی جنگل‌بانان بسیار مراقب هستند تا اجازه ندهند خرس‌ها مواد غذایی انسان‌ها را بگیرند و یا با آنها درگیر شوند. به عنوان یک نتیجه، این خرس‌ها منحصراً نسبت به انسان‌ها نترس و بی‌علاقه هستند و نسبت به خرس‌ها در جاهای دیگر به مردم اجازه می‌دهند برای عکس گرفتن بیشتر به آنها نزدیک شوند.

1- چرچیل (Churchill)

1چرچیل

چرچیل  یک شهر کوچک در ساحل خلیج هادسون (Hudson Bay) در کانادا است. با توجه به اینکه بسیاری از خرس‌های قطبی در پاییز به سوی ساحل حرکت می‌کنند نام مستعار اینجا «مرکز جهانی خرس قطبی» می‌باشد. گردشگران با خیال راحت می‌توانند خرس‌ها را از اتوبوس‌های مخصوص تماشا کنند. تماشای خرس‌ها در ماه نوامبر امکان پذیرتر است، صدها نفر از آنها در شبه‌جزیره بزرگ صبر می‌کنند تا آب‌ها در جزیره هادسون یخ بزند تا این که آنها بتوانند منبع اصلی غذایی خود، خوک‌ماهی حلقه‌دار را شکار کنند.

38 ratings4.1/5
منبع فارسیپارسا سیتی

منبع خارجیTouropia

رها ممبینی

رها ممبینی

رها ممبینی هستم. مدرس کامپیوتر و علاقمند به ترجمه و فعالیت های تولید محتوا هستم.

b2
b1
error: Alert: Content is protected !!