cover magical places
b1
خانه » ۵ جای شگفت‌انگیزی که باور نمی‌کنید واقعی باشند!

۵ جای شگفت‌انگیزی که باور نمی‌کنید واقعی باشند!

b3

به هر گوشه‌ای از این دنیا که سفر کنید، شگفتی‌هایی در طبیعت وجود دارند که شما را متحیر خواهند کرد و باور نمی‌کنید واقعی باشند. از جنگل‌های عجیب و غریب و جزیره‌های متروکه گرفته تا گیاهان و جانوران خارق‌العاده. با عجیب‌ترین همراه باشید تا با ۵ مکان شگفت‌انگیزی که در گوشه و کنار این کرهٔ خاکی وجود دارند، آشنا شوید.

5- درخت رنگین کمان در فیلیپین و اندونزی

درخت‌های رنگین‌کمان

درخت اکالیپتوس رنگین‌کمان که در کشورهای اندونزی و فیلیپین می‌روید، یکی از شگفتی‌های طبیعت است که بیشتر شبیه داستان‌ها و افسانه‌ها به نظر می‌رسد. این درخت به طور مداوم، پوست می­اندازد. البته رنگ اولیهٔ این پوست‌ها سبز است. به مرور زمان که از عمر آن می‌گذرد، رنگ این پوست‌ها قبل از افتادن از درخت به سبز تیره، آبی، بنفش، صورتی و در نهایت قرمز تغییر می‌کند.

4- قارچ درخشنده در مناطق گرمسیری

قارچ‌های درخشنده

در پارک گردشگری درهٔ ریبرا (Ribeira Valley Tourist State Park) در نزدیکی سائوپائولوی برزیل و در دیگر مکان‌های گرمسیری دنیا، نوعی قارچ رشد می‌کند که شاید در طول روز، ساده و بی‌اهمیت جلوه کند. اما به محض تاریک شدن هوا، این قارچ به زیبایی تمام شروع به درخشیدن می‌کند. این قارچ‌های درخشنده که با عنوان (Foxfire) یا شب‌تاب هم شناخته می‌شوند، این درخشندگی خود را از انرژی حاصل از واکنش‌های شیمیایی گیاه با چوب‌هایی پوسیده‌ای که روی آن رشد کرده‌اند، به دست می‌آورند.

3- ابرهایی به شکل سرعت گیر

سرعت‌گیر‌هایی در آسمان

اگر در روزهای آخر ماه سپتامبر تا اوایل ماه نوامبر به آسمان شهر Burketown ایالت کوئینزلند استرالیا، نگاهی بیاندازید، دسته‌ای از ابرهای سفید را مشاهده خواهید کرد که به شکل خط‌هایی بلندی، آسمان را خط‌کشی کرده‌اند. این ابرها، که آنها را Morning Glory cloud نام‌گذاری کرده‌اند، می‌توانند مشکلات جبران‌ناپذیری برای هواپیماهایی که از این مناطق می‌گذرند، ایجاد کنند اما خلبانان گلایدرها می‌توانند در میان این ابرهای شگفت‌انگیز پرواز کنند.

2- جزیره‌ای برای ستاره شناسان در فرانسه

جزیره‌ای ویژه‌ی ستاره‌شناسان

جزیرهٔ کوچک سرک (Sercq) که در شمال غربی فرانسه و در کانال مانش (Manche) یا کانال انگلیس (English Channel) قرار گرفته و نزدیک به ششصد نفر جمعیت دارد، به دلیل نداشتن ماشین و چراغ در خیابان‌ها، یکی از تاریک‌ترین مکان‌های دنیا است. هنگامی که شب فرا می‌رسد، میلیون‌ها ستاره در آسمان این جزیره خودنمایی می‌کنند، شهاب‌سنگ‌ها از بالای سرتان عبور می‌کنند و کهکشان راه شیری از افق تا افق این جزیره را می‌پوشاند.

1- جزر و مدهای رنگی

جزر و مدهای رنگی

تقریباً همه ساله در فصل تابستان، در سواحل خلیج فلوریدا جزرومدهای دریا قرمز رنگی هستند که شباهت زیادی به صحنه‌های فیلم‌های ژانر وحشت دارد. این پدیده که دانشمندان آن را به عنوان شکوفایی جلبکی می‌شناسند، زمانی اتفاق می‌افتد که کلونی‌های جلبک­ها به شکل غیر قابل کنترلی رشد می‌کنند. این پدیده هر سال تعدادی از ماهیان، گاوهای دریایی و پرندگان را از بین می‌برد.

4 ratings4.5/5
منبع فارسیکجارو

منبع خارجیReader

طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
محمد جواد واقعی
عضو

چقدر زیبا و جالب. heart

b1
error: Alert: Content is protected !!